Dziękujemy. Twój komentarz został dodany.
Liczba komentarzy: 36
dodał: konsument Odpowiedz
data dodania: 2013-07-03 00:43
Co na to prawnicy firmy Toyota, właściciela marki Lexus?
Zadziwiająca zbieżność nazwy towarowej i antyreklama marki.
dodał: koniczyna Odpowiedz
data dodania: 2013-03-27 12:59
stowarzyszenie Lexus
Mam podpowiedz dla wszystkich, którzy czują się oszukani przez stowarzyszenie Lexus, a zwłaszcza ci, którzy zapłacili za tzw. ugodę. Napiszcie do okręgowej izby radców prawnych w Poznaniu przedstawiając swoją sprawę
dodał: xxxxx Odpowiedz
data dodania: 2012-11-12 20:18
jedna sprawa - sześć pozwów
Dostałem sześć pozwów od stowarzyszenia LEXUS. Nie świadomy sześciu słów użytych w regulaminie nie działającego jeszcze sklepu internetowego. Tworzymy sklep internetowy i praktycznie nic w nim zarobiliśmy bo klienci go nie znają, dopiero dodajemy produkty, robimy grafikę, lecz lexus już go znalazł... Bez żadnego ostrzeżenia wysłali 6 pozwów w sprawie naszego jednego regulaminu. Chcą nas naciągnąć ponieważ były właściciel stowarzyszenia posiada kancelarię, która rzekomo świadczy usługi jego żonie, obecnemu właścicielowi stowarzyszenia. Dokumenty zostały podpisane przez pracownika kancelarii, żeby nie było zbieżności nazwisk i tym sposobem twierdzą, ze stowarzyszenie na tym nie zarabia tylko pomaga "biednym" konsumentom. Zarabia tylko kancelaria pierwotnego właściciela stowarzyszenia, ale tego prawo Polskie nie zabrania. Napisane w uzasadnieniu, że sprawa wszczęta po skardze naszego klienta, a my mieliśmy kilku klientów(policzę na palcach) i wiemy, ze byli zadowoleni na 100% i nigdy nie pytali o zwroty, reklamacje itp, więc to kolejne potwierdzenie ich kłamstwa. Co to za kraj w którym pozwala się na wyłudzenia i pozwala paragrafami bronić bandytę ???
dodał: tblog Odpowiedz
data dodania: 2012-08-07 21:41
Jedna sprawa - siedem pozwów
Pojawia się kolejne stowarzyszenie które działa w ten sposób - Stowarzyszenie Clarity
dodał: poganin Odpowiedz
data dodania: 2011-11-18 15:34
nieszczęśliwy oszust
nie można było napisać regulaminu zgodnie z prawem? Chcieli oszukiwać klientów to teraz niech płacą, nie żal mi ich.
dodał: hirek Odpowiedz
data dodania: 2011-11-03 01:24
lexus
Pani agacie i reszcie sie nie dziwie ze sie nie zlozyli i nie wyslali do tego lexusa jakiejs Bomby, molotowa lub bandy bo niestety w Polsce tylko tak sie zalatwia sprawy, gdyz hmm administracja jest bezradna i rece rozklada.Dobrze tez wiedziec ze slowo"Regulamin" mozna zastapic innym i juz wtedy "regulaminem" nie jest, w przypadku sklepu internetowego moze to byc "Warunki zawarcia transakcji" "Warunki wspolpracy"
dodał: stanislaw50
data dodania: 2012-04-24 13:07
odp.: lexus
Mam male biuro podróży. Lexus prowadzi swoj wyrafinowany biznes od lat. Biura podróży mają tzw " warunki uczestnictwa w imprezach turystycznych" . Tam ronież Lexus wyszukuje klauzul niedozwolonych, wystarczy ze takie warunki opublikuje się na stronach internetowych, Lexus szybko znajdzie klauzule i proponuje ugodę lub je zaskarża. W wynku takiej praktyki duże klopoty finansowe mialo kilkadzisiąt jak nie kilkaset małych biur podróży.
dodał: tblog
data dodania: 2012-08-07 21:51
odp.: lexus
Coś nie tak piszesz kolego ... Czyli jeśli nie użyje słowa regulamin to mi nic nie zrobią?
dodał: wromat22 Odpowiedz
data dodania: 2011-11-03 01:10
pobieraczek
Nie kumam o co chodzi firma dziala genialnie znalazla sposob na delikatnie mowiac naiwnych, ludzie sa sami sobie winni podajac w internecie prawdziwe dane, a juz madrosc zyciowa pokazuje czy ida palcic czy nie :) lejcie na polskie firmy mozecie pobrac co chcecie z zagranicznych stron, a swoja droga dziwie sie ze jeszcze pseudo wlasciciele nie maja rak i nog polamanych.
dodał: paulina Odpowiedz
data dodania: 2011-11-02 20:48
pobieraczek
tez zostałam oszukana obejrzałam program i postanowiłam coś z tym zrobić zarejestrowałam się w 2009 roku ale nic nie ściągałam przyszło mi wezwanie do zapłaty kwoty 94,80 tylko że adres ip który podali nie zgadza się z moim miałam zapłacić ale koleżanka mi odradziła bo jej też to samo przyszło i niestety wezwanie do zapłaty wyrzuciłyśmy. mam 3 dzieci i mamy ciężką sytuacje finansową do tego najstarszy syn często choruje teraz ma mieć dwa zabiegi w dodatku ciśniemy się w jednym pokoiku i nie stać mnie na zapłatę tej kwoty
dodał: teresa Odpowiedz
data dodania: 2011-11-02 20:03
jedna sprawa - cztery pozwy
obejrzałam program dotyczący stowarzyszenia Lexus z Poznania. Moja córka miała sklep internetowy Galeria Etna, ktory dzięki stowarzszeniu już nie funkcjonuje. Córka zlikwidowała sklep internetowy, ponieważ stowarzyszeni Lexus pozwało ją do sądu w sprawie klauzul abuzywnych. Córka jest bardzo młodą osobą, po spotkaniu z adwokatem w sprawie pozwów od Stowarzyszenia Lexus, zrozumiała, że pierwsza praca (samozatrudnienie) może wiązać się ze sprawami w sądach. Bardzo szybko się poddała i zapłaciła za tzw. ugodę. Nie jestem w stanie powiedzieć ile kosztowało ją to zdrowia, oczywiście mnie też. Sama wychowywałam 2 dzieci, pracuję jako nauczycielka i musieliśmy dużo pieniędzy pożyczyć i wpłacić do Stowarzyszenia Lexus czy też do kancelarii adwokackiej reprezentującej Stowarzyszeni Lexus. Warto b yłoby przyjrzeć się temu stowarzyszeniu i nazwiskom - prezesa Stowarzyszdenia oraz prezesa kancelari (to samo nazwisko). W programie ktoś napisał ze Stowarzyszenia Lexus, że zanim zostaną podjete kroki w sądzie piszą do ludzi o zmiany w regulaminach, jest to zwykłe kłamstwo. Jestem gotowa wesprzeć ludzi, którzy będą chcieli powalczyć ze Stowarzyszeniem Lexus. Są to ludzie bez skrupułów. Oszuści. Po trupach do pieniędzy.
dodał: Szcurek Odpowiedz
data dodania: 2011-11-02 17:02
pobieraczek
Też zostałem podobnie wykiwany; potrzebowałem spolszczenia pewnego programu -waga ok. 200 mega- więc w tym samym dniu, a nawet minucie po rejestracji ściągnąłem ten program. Okazało się, że już dysponuję lepszą wersją ale to nie istotne. Po miesiącu dostałem maila, że w trybie natychmiastowym muszę za TO zapłacić 80 zł. Po takich pogróżkach - zapłaciłem (jak widzę za darmo). Nie mam już tych maili ale posiadam rachunek. Czy mógłbym odzyskać w tej sytuacji te wyłudzone pieniądze?
dodał: ala21
data dodania: 2011-11-02 17:07
odp.: pobieraczek
Myśle ze tak, tylko musiałbys udać sie do prwanika on by cie wtedy odpowiednio pokierował co masz dalej z tym zrobić.
dodał: kasia
data dodania: 2011-11-02 17:23
pytan, czy te pliki programy, filmy, mp3 to ściągane miały licencje czy też nie. Czy oni opłacają prawa autorskie i tu jest pytanie.
dodał: ala21 Odpowiedz
data dodania: 2011-11-02 16:40
OSZUŚCI I NACIĄGACZE!
Ja również dostawałam emaile od nich, że mam zapłacić, natomiast nie płaciłam, ponieważ nic z ich strony nigdy nie ściągnełam, a co najlepsze grozili mi ze maja mój adres IP komputera, tylko dziwne jakim cudem skoro ja logowałam sie na tą strone przez telefon komórkowy. Nie zapłaciłam im i do dzisiaj mam spokój, usunęłam swoją poczte i juz ponad rok nic mi od nich nie przychodzi. Jest to jedno wielkie oszustwo i naciąganie ludzi. Odrazu po ich wezwaniu do zapłaty poczytałam w internecia na ich temat i wiedziałam że to jest wyłudzanie pieniędzy! I bardzo dobrze, że wkońcu się ktoś tym zajął, należało im się to. Pozdrawiam
dodał: dislin
data dodania: 2011-11-02 16:52
odp.: OSZUŚCI I NACIĄGACZE!
mam zapłacic ????
data dodania: 2011-11-02 16:55
odp.: OSZUŚCI I NACIĄGACZE!
Nie, ja bym na Twoim miejscu nie płaciła. Ja nie płaciłam bynajmniej, tak jak napisałam usunęłam poczte i mam spokój a jeszcze wczesniej pisałam im ze udam sie do prawnika i zapytam czy jest to zgodne z prawem.
dodał: anita Odpowiedz
data dodania: 2011-11-02 16:39
oszustwo
znajoma przysła mi link, weszłam na strone i po kiklu miesiącach przyszło mi na meila ze musze zapłacić 198za!! tylkonie napisali co to za str www tylko dane internet service ul Bohaterów Armii Wp 12. i nie wiem za co mam płacic, nawet nie pamiętam tej strony ww. pomocy
data dodania: 2011-11-02 16:48
odp.: oszustwo
Najlepiej postrasz ich prawnikiem, że udasz sie do niego jakim prawem każą Ci płacic. Ja im wyslałam dwa takie meile ściągnięte z internetu:) i dali mi spokój, a najlepiej usuń sobie całkowicie poczte i załóż nową, ja tak zrobiłam i mam spokój już bardzo długo, też podałam im złe dane przy rejestracji i straszyli sądem ale najzwyczajniej sobie to olałam. Odrazu wiedziałam że jest cos nie tak jak mi napisali że maja moje IP komputera a ja logowałam się przez tel. Dlatego niczym sie nie przejmuj. Naciągaja jak tylko mogą bo wiedzą że częsc osób sie wystraszy i zapłacą im, i z tego maja korzyśc. Głowa do góry!. Pozdrawiam:)
dodał: nitrus18 Odpowiedz
data dodania: 2011-11-02 16:35
pobieraczek.pl
Witam, właśnie obejrzałem reportaż o pobieraczku. Uważam politykę prowadzoną przez ten portal za naganną! Jest to strona nastawiona tylko na to aby podstępem okradać ludzi nieświadomych złych zamiarów właściciela tej strony. Młodzi ludzie którzy tylko tacy korzystają z tego portalu nie powinny być zobowiązane do płatności i to jeszcze za coś, z czego nie korzystali. Właściciel powinien oddać wszystkie pieniądze i zamknąć swój fałszywy biznes i zastanowić się czy ma równo pod sufitem. Jedyne z czym się zgadzam to z nazwą "pobieraczek-okradaczek" bo nie jest po to aby ściągnąć coś tylko aby zedrzeć za nic jak najwięcej pieniędzy z niewinnych ludzi.
data dodania: 2011-11-02 16:55
odp.: pobieraczek.pl
mam zapłacic ????
dodał: czarny Odpowiedz
data dodania: 2011-11-02 16:33
pobieraczek
tez jestem oszukany...i bałem sie sprawy w sadzie... ale nie zapłaciłem
data dodania: 2011-11-02 16:49
i co zrobiłeś ??
data dodania: 2011-11-02 16:53
Ja też nie zapłaciłam im usunęlam swoją pocztę którą podałam przy rejestracji i do dzisiaj mam spokój i to już dobry ponad rok:)
data dodania: 2011-11-02 16:56
tez tak zrobić ?????
data dodania: 2011-11-02 17:00
Myśle ze tak, to bedzie najlepsze rozwiaznie, ja tez bardzo dlugo walczylam z nimi odpisywalam im na meile wulgarnie itp. Dali mi spokoj na jakis czas potem usunelam poczte, zalozylam nowa i do dzisiaj mam spokoj.
dodał: kaska Odpowiedz
data dodania: 2011-11-02 16:30
pobieraczka - nie uczciwa umowa
jestem jedną z osób, która dała się złapać tej firmie i co uznałam iż moja wina bo nie przeczytałam dokładnie regulaminu. Po otrzymaniu wezwania uiściłam wpłatę i od razu napisałam odwołanie iż chcę zrezygnować zgadzając się iż opłacę za 1 miesiąc. Za dwa dni otrzymałam wiadomość iż nie jest możliwe wypowiedzenie umowy - przepraszam bardzo ale zazwyczaj firma która jest uczciwa daje możlwość zerwania umowy jeśli konsument nie jest zadowolony. Ani arzu nie weszłam i nie ściągnełam od nich jakiegokolwiek pliku i czuje się bardzo oszukana.
dodał: lala
data dodania: 2011-11-02 16:32
odp.: pobieraczka - nie uczciwa umowa
czy jeśli podałam fałszywe dane to mogą mnie jakoś namierzyć?
dodał: kaska
data dodania: 2011-11-02 16:41
a podałaś swojego maila prawdziwego, myślę że tak bo tam przesyłają dane aktywacyjne - to tak będą cię nękać i straszyć
dodał: basiulek
data dodania: 2011-11-02 16:41
ja w 2009roku tez zalogowałam się na ta stronę i nie dość ze nie wiedziałam że to jest płatne to nie dało rady usunąć konta w 2011 roku dostałam wezwanie o zapłatę za coś z czego w ogóle nie korzystałam z żadnych usług rozważałam zapłatę ale jaką miałabym gwarancje że za rok znowu mi tego nie przyślą po za tym czy zapłacę czy nie to oni nie zerwą ze mną umowy i co mam w z tym zrobić??? oszuści !!!!
data dodania: 2011-11-02 16:52
Ja podałam również fałszywe dane, i tez mnie nekali natomiast ja usunęłam całkowicie swoją pocztę i założyłam nową, i mam spokój już ponad dobry rok.
dodał: kaska
data dodania: 2011-11-02 17:19
fakt, że można tak zrobić ale jeśli chcesz być uczćwy co uczą nas na każdym kroku iż należy mieć legalne oprogramowanie i takie tam okazuje się, że ktoś inny może być bez karny :( przykre i jest bez karny :(. Ja nie moge usunąć swojej poczty niestety :( i dlaczego będę zmuszona na nękanie. Wszystkie maile posiadam a obecnie mija mi 11 miesięcy od momentu zarejestrowania się. Wystosowałam pismo o treści zerwania umowy na kolejny rok z zachwaniem jedno miesięcznym wypowiedzeniem umowy. Ciekawe co mi odpidszą. Oczywiście zachowam wszystkie maile i będę mieć podstawę do odwołania się. No cóż chyba uczą nas biurokracji i pisania pism - dokładnie Państwo w Państwie - to przykre że trzeba się ukrywać i nie można nikomu zaufać podając swojego e-mail.
data dodania: 2011-11-02 17:34
Dokladnie, ale to jest jakas jedna wielka sciema. Ja rejestrowalam sie na ich stronie z telefonu komorkowego. Natomiast oni mi caly czas grozili że maja moje IP komputera... Jakim cudem??!!
data dodania: 2011-11-02 17:41
A kolejna sprawa, jesli ktos podal im falszywe dane ( tak jak bylo w moim przypadku) i rejestrował się na ich stronie np z głupiej kafejki internetowej,czy nawet ze szkoły, to co wtedy...?? Wtedy mogą Cie pocałować w du***, za przeproszeniem...
dodał: kristo232
data dodania: 2011-11-02 18:56
tak samo zostałem naciągnięty jak kilku moich kolegów.Po zalogowaniu się dostałem wiadomość o kosztach i braku możliwości rezygnacji. A następnie wezwania do zapłaty!!!!! Za nic zapłaciłem!!!! Oszusci
dodał: Mila
data dodania: 2013-03-21 12:11
Kolejne stowarzyszenie Nostra Scutum z Poznania wysyła pozwy. Ja właśnie otrzymałam ich 10 i szukam prawnika.